اخبار

ورشتاپن: مدیران مسابقات فرمول یک نباید «لجباز» باشند

مکس ورشتاپن از ردبول می گوید که مدیران مسابقات فرمول یک به جای اینکه در مورد مواضع خود در مورد حوادث “لجاجت” کنند، باید بیشتر با رانندگان کار کنند.

مدتی است که نارضایتی در میان رانندگان فرمول یک به دلیل عدم ثبات آشکار در نظارت بر مسائلی مانند نبردهای در مسیر و محدودیت‌های پیست افزایش یافته است.

این در گرندپری اتریش آخر هفته گذشته رایج بود، جایی که 43 مورد نقض محدودیت های پیست توسط مهمانداران فرمول یک رخ داد، در حالی که جورج راسل پنالتی پنج ثانیه ای خود را برای برخورد دور اول خود در پیچ 4 با سرجیو پرز “سخت” احساس کرد.

راننده مرسدس احساس کرد که همه حوادث در فرمول یک باید مستقل قضاوت شوند، زیرا همه آنها متفاوت هستند و از مهمانداران خواست تا با رانندگان نزدیکتر کار کنند تا همه “در یک صفحه” قرار بگیرند.

راسل گفت: پویایی هر حادثه متفاوت است. واقعیت این بود که چکو در بیرون من بود و من باید فضایی را برای او بگذارم.اما وقتی او مرا در موقعیتی قرار می‌دهد که در حال حاضر در مرز ماشینم هستم و کسی با چنگال بیشتری وارد می‌شود، جایی نمی‌توانم بروم.«طبق قانون، من در اشتباه بودم و او در حق.«اما از لحظه‌ای که ترمز کردم، در مرز ماشینم بودم و دیگر کاری نمی‌توانستم انجام دهم. او در هوای پاک بود، کارلوس در درون دفاع بود.

این چیزی است که در دور اول اتفاق می افتد، او تجربه زیادی دارد، او می داند که چگونه پیش می رود.

اما از منظر مباشر، این کار بسیار دشوار است. همه ما به دنبال ثبات هستیم، اما نمی‌خواهیم پنالتی‌ها در سمت چپ، راست و مرکز اجرا شود.ما باید با هم کار کنیم تا بتوانیم در یک صفحه باشیم.»

فرمول یک در حال حاضر دارای دو مدیر مسابقه به نام های Niels Wittich و Eduardo Freitas است که جایگزین مایکل ماسی برای سال 2022 شدند.

ورشتاپن در پاسخ به این سوال که آیا فرمول یک باید به داشتن یک مدیر مسابقه برگردد تا ثبات بهتری در امر مباشرت داشته باشد، ورشتاپن گفت: «فکر نمی‌کنم لزوماً به یک مدیر مسابقه بستگی داشته باشد، من فکر می‌کنم بیشتر به کار با رانندگان مربوط می‌شود. فقط موضع خود را حفظ کنید و فقط لجباز نباشید.ما می خواهیم آن را برای همه بهتر کنیم و اینطور نیست که برای خودمان بجنگیم.

ما گفتگوهای خوبی بین رانندگان داریم و در پایان روز، کم و بیش، در مورد بیشتر چیزهایی که موافق هستیم.”البته، هرکسی نظرات خود را در مورد برخی چیزها دارد.

بعد چیز دیگر حوادث مسابقه و چیزهای دیگر است. بله، مطمئناً می توانیم بهتر عمل کنیم. فکر می‌کنم روی آن کار خواهیم کرد و سعی می‌کنیم آن را بهتر کنیم.»

چارلز لکلرک از فراری می‌گویدمعتقد نیست که دستیابی به سطح خوبی از ثبات غیرممکن است، اما اذعان دارد که داشتن دو مدیر مسابقه FIA در حال حاضر این کار را سخت‌تر می‌کند.

لکلرک افزود: “من فکر می کنم ثبات همیشه چیزی بوده است که ما به دنبال آن بوده ایم و شما همیشه می توانید بهتر باشید.” بدیهی است که دو کارگردان مسابقه، این کار را احتمالا کمی دشوارتر می کند.«آیا دستیابی به سطح خوبی از ثبات غیرممکن است؟ من اینطور فکر نمی کنم.بنابراین، بله، من واقعاً هیچ راه حلی در حال حاضر ندارم. اما من معتقدم که احتمالاً با یک مدیر مسابقه، ممکن است فرمول یک کمی راحت‌تر مدیریت شود.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x