اخباراستون مارتین

سباستین فتل اعلام کرد که در پایان سال 2022 از فرمول یک بازنشسته خواهد شد

سباستین فتل ، قهرمان چهار دوره فرمول یک جهان اعلام کرد که در پایان فصل 2022 از این ورزش کناره‌گیری می‌کند.

سباستین فتل راننده استون مارتین تصمیم خود را در یک پست شبکه اجتماعی پیش از پایان هفته گرندپری مجارستان فاش کرد. سباستین فتل که متاهل است و سه فرزند دارد، گفت که تصمیم گرفته است زمان بیشتری را به خانواده اش اختصاص دهد.

او گفت: “علاقه من به مسابقه و فرمول یک با زمان زیادی که دور از آنها سپری می شود به وجود می آید و انرژی زیادی می گیرد.” “تعهد به اشتیاق من به روشی که انجام دادم و روشی که فکر می کنم درست است، دیگر با آرزوی من برای تبدیل شدن به یک پدر و شوهر عالی همراه نیست.”

سباستین فتل همچنین در سال‌های اخیر به یک مدافع صریح فناوری‌های پایدار تبدیل شده است. او اعتراف کرد که این موضوع بر تصمیم او برای زمان دادن به حرفه خود در فرمول یک نیز تأثیر گذاشته است.

سباستین وتل گفت: “علاقه من با جنبه های خاصی همراه است که من یاد گرفته ام آنها را دوست نداشته باشم.” آنها ممکن است در آینده حل شوند، اما اراده برای اعمال این تغییر باید بسیار بسیار قوی تر شود و باید امروز منجر به اقدام شود.

وتل در بیانیه‌ای که متعاقباً توسط تیمش منتشر شد، گفت که تصمیم او برای بازنشستگی برای من دشوار بود و زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آن کرده‌ام.

او ادامه داد: «در پایان سال می‌خواهم زمان بیشتری را برای تأمل در مورد آنچه در آینده روی آن تمرکز خواهم کرد، اختصاص دهم. “برای من کاملاً واضح است که به عنوان یک پدر، می خواهم زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانم.

اما امروز برای خداحافظی نیست. بلکه به معنای تشکر از همه – به ویژه از هوادارانی است که بدون حمایت پرشور آنها فرمول یک نمی توانست وجود داشته باشد.

فتل اولین بازی خود در فرمول یک را در سال 2007 انجام داد. او در سال 2009 به ردبول پیوست و سال بعد اولین قهرمانی از چهار عنوان قهرمانی متوالی خود در جهان را به دست آورد.

 او در سال 2015 به فراری رفت و در 14 مسابقه دیگر برای اسکودریا پیروز شد. با این حال، تلاش او برای کسب پنجمین عنوان قهرمانی جهان در نهایت ناموفق بود.

او پس از ترک تیم در ابتدای سال گذشته به استون مارتین پیوست.

سباستین فتل گفت که در 15 سال گذشته این افتخار را داشته است که با افراد فوق العاده زیادی در فرمول یک کار کند [و] افراد زیادی برای ذکر و تشکر وجود دارند.

طی دو سال گذشته، من راننده تیم فرمول 1 استون مارتین آرامکو Cognizant بوده‌ام و اگرچه نتایج ما آنطور که انتظار داشتیم خوب نبوده است، اما برای من کاملاً واضح است که همه چیزهایی که یک تیم به آن نیاز دارد در حال تنظیم است.

مسابقه در بالاترین سطح برای سال های آینده.

من واقعاً از کار کردن با چنین گروه بزرگی از مردم لذت بردم. همه – لارنس، لنس، مارتین، مایک، مدیران ارشد، مهندسان، مکانیک ها و بقیه اعضای تیم – جاه طلب، توانا، متخصص، متعهد و دوستانه هستند و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم.

امیدوارم کاری که سال گذشته انجام دادم و امسال هم به انجامش ادامه می‌دهم در پیشرفت تیمی که در آینده پیروز می‌شود مفید باشد و تا جایی که می‌توانم از هم اکنون تا پایان سال کار خواهم کرد. این هدف را در ذهن دارم و مثل همیشه بهترین هایم را در 10 مسابقه گذشته ارائه کردم.لارنس استرول، رئیس اجرایی استون مارتین گفت: «می‌خواهم از صمیم قلب از سباستین به خاطر کار بزرگی که از زمان پیوستن به آنها برای تیم انجام داده تشکر کنم.

ما برای او روشن کردیم که می‌خواهیم سال آینده با ما ادامه دهد، اما در نهایت او کاری را که احساس می‌کند برای خودش و خانواده‌اش مناسب است انجام داده است و البته ما به آن احترام می‌گذاریم. او مسابقات فوق العاده ای را برای ما رانندگی کرده است و در پشت صحنه، تجربه و تخصص او با مهندسان ما بسیار ارزشمند بوده است.استرول گفت وتل “یکی از بزرگان تمام دوران فرمول یک” است و تیم در فینال فصل در ابوظبی “یک خروج فوق العاده به او خواهد داد”.

اعلام بازنشستگی سباستین فتل

بدینوسیله اعلام می کنم که تا پایان فصل 2022 از فرمول یک بازنشسته خواهم شد.

احتمالاً اکنون باید با یک لیست طولانی از افرادی که باید از آنها تشکر کنم شروع کنم، اما فکر می کنم مهم تر است که دلایل تصمیم خود را توضیح دهم.

من عاشق این ورزش هستم. از زمانی که یادم می‌آید، در زندگی من نقش اساسی داشته است. اما به همان اندازه که زندگی در مسیر است، زندگی من هم در مسیر درست نیست.

راننده مسابقه بودن هرگز هویت من نبوده است. من به جای اینکه با چه کاری انجام می دهیم، به هویت بسیار معتقدم که چه کسی هستیم و چگونه با دیگران رفتار می کنیم.

من کی هستم؟ من سباستین هستم – پدر سه فرزند و شوهر یک زن فوق العاده. من کنجکاو هستم و به راحتی مجذوب افراد پرشور یا ماهر می شوم. من شیفته کمال هستم. من بردبار هستم و احساس می کنم همه ما حقوق یکسانی برای زندگی داریم، مهم نیست که چه شکلی هستیم، از کجا آمده ایم و چه کسی را دوست داریم.

من بیرون بودن را دوست دارم. من عاشق طبیعت و شگفتی های آن هستم. من لجباز و بی حوصله هستم. من میتونم واقعا آزار دهنده باشم من دوست دارم مردم را بخندانم. من شکلات و بوی نان تازه را دوست دارم. رنگ مورد علاقه من آبی است.

من به تغییر و پیشرفت اعتقاد دارم و هر ذره ای تفاوت ایجاد می کند. من خوشبین هستم و معتقدم مردم خوب هستند.

در کنار مسابقه، خانواده ای بزرگ کرده ام و دوست دارم در کنار آنها باشم. من علایق دیگری را خارج از فرمول یک رشد داده ام. اشتیاق من به مسابقه و فرمول 1یک با زمان زیادی که دور از آنها سپری می شود به وجود می آید و انرژی زیادی می گیرد. متعهد شدن به اشتیاقم به روشی که انجام دادم و به روشی که فکر می کنم درست است، دیگر با آرزوی من برای تبدیل شدن به یک پدر و شوهر بزرگ همراه نیست. انرژی لازم برای یکی شدن با ماشین و تیم برای تعقیب کمال نیاز به تمرکز و تعهد دارد. اهداف من از برنده شدن در مسابقات و مبارزه برای قهرمانی به دیدن رشد فرزندانم، انتقال ارزش هایم، کمک به آنها در هنگام سقوط، گوش دادن به آنها در زمان نیاز، عدم نیاز به خداحافظی و مهمتر از همه، توانایی تغییر کرده است. از آنها بیاموزید و بگذارید به من الهام بخشند.کودکان آینده ما هستند. علاوه بر این، من احساس می کنم چیزهای زیادی برای کشف و یادگیری وجود دارد – در مورد زندگی و درباره خودم. وقتی از آینده صحبت می‌کنیم، احساس می‌کنم که ما در زمان‌های بسیار تعیین‌کننده‌ای زندگی می‌کنیم. و اینکه همه ما چگونه این سال‌های آینده را شکل می‌دهیم، زندگی ما را تعیین خواهد کرد.اشتیاق من با جنبه های خاصی همراه است که یاد گرفته ام از آنها بیزار باشم. آنها ممکن است در آینده حل شوند، اما اراده برای اعمال این تغییر باید بسیار بسیار قوی تر شود و باید امروز به عمل منجر شود.صحبت کافی نیست و ما نمی توانیم صبر کنیم. هیچ جایگزینی وجود ندارد. مسابقه در جریان است.بهترین مسابقه من؟ هنوز در راه است. من به حرکت رو به جلو و ادامه دادن اعتقاد دارم. زمان یک خیابان یک طرفه است و من می خواهم با زمان پیش بروم. نگاه کردن به گذشته فقط باعث کاهش سرعت شما می شود. من مشتاقانه منتظر مسابقه در مسیرهای ناشناخته هستم و چالش های جدیدی پیدا خواهم کرد. آثاری که در مسیر گذاشتم تا زمان و باران آنها را خواهد شست، باقی خواهند ماند. موارد جدید کنار گذاشته خواهند شد. فردا متعلق به کسانی است که امروز را شکل می دهند. گوشه بعدی در دستان خوبی است زیرا نسل جدید قبلاً وارد شده است. من معتقدم هنوز مسابقه ای برای پیروزی وجود دارد.خداحافظ، و ممنون که اجازه دادید آهنگ را با شما به اشتراک بگذارم. من عاشق هر ذره آن هستم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x