اخبار

تغییرات پیست جده کورنیش پیش از گرندپری عربستان سعودی 2023 اعلام شد

شرکت موتوراسپرت عربستان سعودی تایید کرده است که تعدادی از مسیرها در پیست کرنیش جده قبل از مسابقات گرندپری عربستان سعودی در سال 2023 انجام شده است.

این تغییرات که با همکاری شرکت طراحی پیست Tilke GmbH و پس از مشورت با فیا و رانندگان فرمول یک انجام شده است، با هدف بهبود بیشتر نقاط دید راننده در مناطق خاص پیست، در کنار اصلاح مجدد حاشیه‌های مختلف، “برای ارائه نرم‌تر، ایمن‌تر و نرم‌تر در گرندپری عربستان است.

مسابقات حتی هیجان‌انگیزتر» با عصر جدید اتومبیل‌های فرمول یک.

برای رویداد سال آینده، “رامبل لاین” ویژه – که ماشین را “تکان می دهد” و باعث از بین رفتن کشش و کاهش سرعت آن می شود – در پیچ های 3، 14، 19، 20 و 21 اضافه شده است، در حالی که حاشیه های اریب دار اضافه شده است. محل فولادها در پیچ های 4، 8، 10، 11، 17 و 23.

در مورد خطوط دید راننده، پیچ های 14 و 20 شاهد جابجایی دیوار حصار در سمت راست و چپ به ترتیب به میزان 7.5 متر (T14) و 5 متر (T20) با یک “Rumble Line” اضافی بین رنگ سفید است. خط و دیوار حصار، در حالی که دیوار حصار در پیچ های 8 و 10 تنظیم شده است تا دید بیشتری از گوشه پیش رو به رانندگان بدهد.در آخرین تغییر، پیچ‌های 22 و 23 شکل S را از طریق تنظیم حصار در T23 فشرده می‌کنند و یک حاشیه اریب‌دار به آن اضافه می‌شود – با هدف کاهش سرعت رانندگان تا حدود 50 کیلومتر در ساعت.

تغییرات پیست جده برای گرندپری عربستان

در کنار این تغییرات در مسیر، مجموعه وسیع‌تر جده کورنیش سیرکویت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، با تکمیل باشگاه مارینا و قایق‌های تفریحی و رستوران‌های درون زمینی نزدیک‌تر می‌شوند.مارتین ویتاکر، مدیر اجرایی شرکت موتوراسپرت عربستان سعودی، گفت: «تکامل پیست کورنیش جده به سرعت ادامه می‌یابد و ما هیجان‌زده هستیم که در نتیجه مشاوره مثبت با فیا و رانندگان فرمول یک، این تغییرات بیشتر را به مسیر باشکوه خود اضافه کنیم..

JCC دو مسابقه قبلی اینجا در جده را به عنوان سریعترین و هیجان انگیزترین پیست خیابانی جهان تأیید کرده اند و این پیشرفت های جدید فقط به تماشایی شدن آن می افزاید که طرفداران می توانند انتظار دیدن آن را در ماه مارس آینده و زمانی که فرمول یک به شهر ما بازگردد، خواهند داشت.

برای هر مداری بسیار حیاتی است که از کسانی که در آن مسابقه می‌دهند گوش کند و یاد بگیرد و از بازخورد آنها برای رشد و پیشرفت همیشه استفاده کند. ما مطمئن هستیم که این تغییرات منجر به مسابقه‌ای سریع‌تر، هیجان‌انگیزتر و – مهم‌تر – ایمن‌تر خواهد شد و نمی‌توانیم منتظر باشیم تا شاهد نبرد بزرگ‌ترین رانندگان جهان در زیر چراغ‌ها در سال 2023 باشیم.عربستان سعودی و پیست کورنیش جده میزبان دور دوم مسابقات قهرمانی جهان F1 2023 از 17 تا 19 مارس (۲۶ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۱)خواهند بود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x