اخبارردبول

لوئیس همیلتون و مایکل شوماخر ممکن است رکوردهای حماسی فرمول یک را به مکس ورشتاپن از دست بدهند.

مکس ورشتاپن می تواند در این فصل سه رکورد درخشان فرمول یک را به دست آورد.

لوئیس همیلتون و مایکل شوماخر هفت بار قهرمان جهان ممکن است در این فصل هر کدام یک رکورد عالی فرمول یک را به مکس ورشتاپن غالب از دست بدهند . ورشتاپن پس از قهرمانی در گرندپری بلژیک، یک دست در قهرمانی سال 2022 دارد و با کنار زدن همیلتون در ابوظبی در سال گذشته، در آستانه کسب دومین عنوان قهرمانی متوالی جهان است.


ورشتاپن نهمین برد خود را از 14 مسابقه در این فصل به دست آورد و اولین راننده ای شد که در مسابقات پیاپی در بلژیک پس از کیمی رایکونن در سال 2005 پیروز شد. و او ممکن است اکنون در آستانه حذف همیلتون، شوماخر و سباستین فتل از برخی رکوردهای عالی فرمول یک باشد.

نماد فراری شوماخر و فتل مشترکاً رکورد بیشترین برد در مسابقات در یک فصل را دارند. شوماخر در 13 مسابقه از 18 مسابقه در سال 2004 برنده شد در حالی که وتل در سال 2013 از این شاهکار ردبول کپی کرد که شامل 9 پیروزی متوالی بود.

ورشتاپن امسال هنوز 9 مسابقه دیگر دارد، از جمله مسابقه خانگی خود در گرندپری هلند در زاندفورت بعدی، و برای همسانی با این دو تنها باید 4 مسابقه را ببرد. اگر او پنج پیروزی را به دست آورد، به همان اندازه که بسیاری از او حمایت می کنند، رکورددار جدید بیشترین برد در یک فصل F1 خواهد شد.

پس از بلژیک، ورشتاپن با 284 امتیاز ایستاده است. اگر او پنج مسابقه دیگر را برنده می شد، این تعداد – حتی بدون امتیاز سریعترین دور – به امتیاز 409 صعود می کرد. پس از آن او تنها چهار بار از رکورد لوئیس همیلتون در سال 2019 فاصله خواهد داشت.

او هنوز می تواند آن رکورد را محو کند. او می تواند حداکثر 234 امتیاز کسب کند که با 9 پیروزی و 9 دور سریع ترین امتیاز کسب می کند. با توجه به فرم تاول زده او در این فصل، غیرممکن است اما غیرممکن نیست.

هیچ کس در یک فصل بیشتر از همیلتون در سه سال گذشته امتیاز کسب نکرده است، زمانی که مرد مرسدس 413 امتیاز از 11 پیروزی از 21 مسابقه به دست آورد. او در شش مسابقه از 10 مسابقه دیگر روی سکو به پایان رسید.

ورشتاپن به شدت دوست دارد با سرعت فعلی خود از بریتانیایی پیشی بگیرد، و با انجام این کار، او همچنین ممکن است رکورد فوق العاده ای را از فتل که چهار بار عنوان قهرمانی را کسب کرده است، از دست بدهد. این بازیکن آلمانی در سال 2013 با 155 امتیاز بالاتر از فرناندو آلونسو، رکورد چهارمین و آخرین قهرمانی خود را به دست آورد.

همانطور که گفته شد، راننده ردبول، ورشتاپن در حال حاضر 93 امتیاز نسبت به نزدیکترین رقیب خود، پرز، در جدول رده بندی راننده دارد و هنوز 9 مسابقه دارد که این میزان را افزایش نداده است. هم تیمی مکزیکی او در اسپا دوم شد اما در این فصل فقط دو بار جلوتر از ورشتاپن به پایان رسید که هر دو به پرچم شطرنجی رسیدند.

اولی در موناکو بود که پرز پیروز شد و قهرمان جهان سوم شد. دوماً در گرندپری بریتانیا در سیلورستون، پرز دوم شد و به مقام هفتم ورشتاپن رسید، اگرچه دومی در اثر آوار در پیست آسیب دید که مسابقه او را مختل کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x