تور قشم تور ها تورها در اف وان

تور قشم

تور قشم

تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم 

قشم یکی از بزرگترین جزیره های ایران بشمار میرود که در استان هرمزگان واقع شده است که در تنگه هرمز و خلیج فارس هم قرار دارد.

قشم یک مکان توریستی و گردشگری می باشد که در چندین ده سال اخیر طرفداران و زیبایی خاص خود را پیدا کرده است .

بازارها – جنگل های حرا- غارهای خوریس  – تنگه چاهکوه – دلفین های آبی- دره ستاره ها و جزایر نار و غار نمکدان از مکان های دیدینی این جزیره بشمار میرود.

تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم
تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم

تور قشم

سایت تخفیف گروهی اف وان مجری معرفی برترین تورهای لحظه اخری و ارزان قشم  – مشهد – تور کیش – استانبول – گرجستان – تورهای داخلی و خارجی  نقاط ایران و دنیا می باشد. 

موقعیت جغرافیایی جزیره قشم

این جزیره از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتی از شهرستان بندرلنگه، از شمال‌شرقی به جزیرهٔ هرمز، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب‌غربی به جزایر تنب بزرگ و کوچک و بوموسی محدود می‌گردد.

نزدیک‌ترین بندر در ساحل اصلی کشور به جزیرهٔ قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم ۸/۱۰ مایل دریایی (۲۰کیلومتر) است. نزدیک‌ترین فاصله این جزیره به ساحل اصلی کشور، در دماغهٔ شمالی جزیره، در محل بندر لافت (در جزیرهٔ قشم) تا بندر پل، در شهرستان خمیر (در ساحل اصلی کشور) که فاصله آن در حدود یک مایل دریایی (۱۸۰۰ متر) بوده و محل احداث پل خلیج‌فارس خواهد بود.

تور قشم
تور قشم

مساحت جزیره قشم

تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم
مساحت جزیره ۱۴۹۱ کیلومترمربع، حدود ۲/۵ برابر دومین جزیره بزرگ خلیج‌فارس یعنی بحرین است.

طول جزیره از بندر قشم تا بندر باسعیدو در انتهای جزیره را در منابع مختلف بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ کیلومتر تخمین زده‌اند و بیشتر روی طول ۱۱۵ و ۱۲۰ کیلومتر تکیه شده‌است. در گزارش توجیهی اجرای قانون تعاریف، طول سراسری جزیرهٔ قشم را ۱۲۰ کیلومتر ذکر کرده‌اند. عرض جزیره، در نقاط مختلف متفاوت بوده و به‌طور متوسط دارای سه عرض: کم (بین طبل و سلخ)، زیاد (بین لافت کهنه و شیب دراز) و متوسط (در منطقه اسکان) است. با این وجود، عرض متوسط جزیره قشم را ۱۱ کیلومتر می‌توان درنظر گرفت.

تور قشم

تور قشم قیمت تور ارزان لحظه اخری قشم

 

 

مطالب اخیر